בית אבות בכפר סבא- לא לעשירים בלבד

בית אבות בכפר סבא מעורר אסוציאציה של דיור מוגן יוקרתי המחייב מכירת נכסי נדל"ן או השתעבדות כלכלית כזאת או אחרת, מה שמעורר ייסורי מצפון בתושבי האזור המבקשים לתת מענה להוריהם שבגרו ואינם בעלי מסוגלות עוד לגור בגפם. בחינה של המציאות הראתה שאין זה בהכרח המצב.

דרכו של עולם מביאה אנשים בוגרים, הטרודים בעבודתם ומשפחתם, לעצור ולהושיט יד למי שהביאם עד הלום, ההורים שבגרו והגיעו לגיל הזהב. כולנו היינו רוצים לראות את הורינו מתפקדים בעצמאות מוחלטת וליהנות מחברתם באופן ובמינון המתאים לנו. אלא שדרכו של עולם וכוחו של הטבע עושים את שלהם וההורים שכל חייהם טיפלו בנו לעתים מבקשים עתה את תשומת הלב שלנו.
 
דיירי השרון בכלל וכפר סבא בפרט, נתקלים בדילמה כאשר הם מבקשים פתרון למקורביהם הנזקקים לשירות בית אבות בכפר סבא. הנדל"ן היקר בעיר ומיצובה הסוציואקונומי גורם להם לעתים להרחיק את הוריהם לפתרונות דיור מוגן שמחוץ לעיר, מתוך מחשבה שרק כך יעמדו בנטל. מדובר בשגיאה גם ברמת התכנון הכלכלי, שכן גם בעיר עצמה ישנם פתרונות, ובעיקר בהיבט של רווחת הקשיש שהריחוק מסביבת המגורים שלו ומבני משפחתו מזיק לו מאוד.
 
בית אבות  גיל פז בכפר סבא

בית גיל פז, הוקם בכפר סבא, מתוך ראיה של מייסדיו, שיש להתכונן לגיל הזהב. הם לא הותירו דבר ליד המקרה ותכננו בית של ממש לדיירים בו, מבלי להתפשר על דבר. הבית מתאים את פעילותו התרבותית העשירה לדיירים, ומציע טיפול מסור לצד האפשרות לחיים עצמאיים למי שמסוגל לכך. הבית כולל סדנאות אומנות, חוגים בתחומי המחשוב, שפות ועוד כהנה וכהנה נושאים, מהם ניתן ללמוד כי הגישה במקום היא כי יש להוסיף ללמוד, להעשיר ולהתפתח בכל גיל.
 
בית אבות המבריא בכפר סבא

"המבריא", אף הוא בית אבות בכפר סבא, מביע הבנה לקושי שעשוי לחוש קשיש אשר נעקר ממקומו הטבעי, מביתו, לעיתים לאחר שאיבד את בן / בת זוגו , ומעניק שירותים סוציאליים ורגשיים מלאים תוך מתן דגש על תהליך הקליטה ועל ימיו הראשונים של הקשיש. מעבר לתמיכה הרגשית, גם כאן ימצאו דור ההורים חיי חברה עשירים בתרבות ופנאי ומבנה תומך ומתאים לחיים בקהילה תוך יצירת היחידה הפרטית לכל בוגר.

לייעוץ והכוונה על ידי עובדות סוציאליות השאירו פרטים