איך בוחרים בית אבות לחולי אלצהיימר ?

איך בוחרים בית אבות לחולי אלצהיימר?
לא מעט גברים ונשים, בעיקר בשלבים המאוחרים של חייהם, מתמודדים עם מחלת האלצהיימר. אין ספק שיש למחלה הזו השפעות אדירות על המוח ועל התפקוד בכלל, והסובלים ממנה חווים פגיעה משמעותית בזיכרון. לפעמים אינם זוכרים את היקרים להם מכל ואף את הדרך הפשוטה ביותר הביתה, מה שעשוי להוות סכנה לשלומם. מאחר והטיפול בחולי אלצהיימר דורש מחויבות אדירה וזמינות כמעט בכל רגע ביממה, בית אבות הוא פתרון מתאים מבחינה מקצועית ומבחינה טיפולית. עם זאת, לפני שזה קורה, חשוב לבחור בקפידה בית אבות שיודע להעניק מענה גם לחולי אלצהיימר.

חשיבות הבחירה בבית אבות לחולי אלצהיימר
בין אם אתם דואגים לאבא, לאימא, לסבא או לסבתא, בית אבות לחולי אלצהיימר יכול להיות פתרון נוח ואידאלי עבור כולם. מצד אחד החולה יקבל טיפול מצוין במסגרת שמעניקה לו הגנה ותמיכה, ומצד שני יוכלו בני המשפחה להמשיך בשגרה ולבקר את היקרים להם מכל. אלא שלבחירה שתקבלו יש חשיבות עצומה ולכן מומלץ לבחון בקפידה את התנאים המוצעים לדיירי הבית. הנה כמה מהנושאים החשובים ביותר שכדאי לבדוק מראש:

השגחה רפואית. מעל לכול חשוב לוודא שבבית האבות יש השגחה רפואית המתאימה לטיפול בחולי אלצהיימר, שהרי למחלה מאפיינים ייחודיים ובהתאם – גם צרכים ייחודיים.

צוות מיומן. אם יש נושא אחד שחשוב לכל בן ובת משפחה, רגע לפני שהם מכניסים אדם קרוב לבית אבות, זהו נושא הצוות. בצדק. ודאו שהצוות אכן מיומן בעבודתו, סבלני ביחס לדיירי בית האבות וכן שמדובר בצוות קבוע שיוכל להכיר טוב יותר כל מטופל ומטופלת.

נראות המקום. בחירת בית אבות אינה שונה מבחירת בית למגורים, ולמעשה דיירי בית האבות אמורים להרגיש בו נינוחים ככל האפשר. אם כן, בית מרווח שמעניק תחושת מרחב, חצר פתוחה ונעימה ובעיקר מקום נקי ומסודר, כל אלה חשובים מאוד.

מחלקה סיעודית. מה יקרה אם חלילה יתדרדר מצבו של האדם החשוב לכם כל כך? האם לבית האבות יש מחלקה סיעודית שתאפשר טיפול טוב יותר גם במצב הזה?

גישה נוחה. אל תשכחו לתת דגש גם לנוחות שלכם, אלה שמתכננים להגיע ולבקר לעתים קרובות. ודאו שהמקום נגיש, שיש אליו תחבורה ציבורית נוחה ושדרכי ההגעה אליו פשוטות.

בית מזמין וטיפול מקצועי
בית אבות אידאלי הוא זה שמשלב בין כל האלמנטים שהזכרנו כאן, מעיצוב נעים ומזמין ועד טיפול מקצועי ומיומן, מסגל סבלני ועד לארוחות עשירות ומגוונות המתאימות לכל דייר בבית האבות.
הבחירה במקום שמרגיש כמו בית חם ונעים מצד אחד, אבל גם טיפולי ומקצועי מן הצד השני, היא בחירה שתבטיח לכם ראש שקט באמת. בית אבות ראוי לחולי דמנציה עונה על כל אלה עם השגחה רפואית המותאמת לחולי אלצהיימר, צוות קבוע שמלווה את דיירי הבית, פסיכוגריאטר מומחה ושפע של פעילויות המותאמות לכל אחד ואחת, לרבות פעילויות תנועה, יצירה או מוזיקה. 


גישה נוחה למקום והרגשה שמרגע שתיכנסו מבעד לשער תגלו בית מזמין וחם, כזה שיעניק לאנשים היקרים לכם את תחושת המרחב שהם זקוקים לה – תוך שיש תמיד השגחה ושמירה על שלומם. החצר המטופחת מזמינה אותם לשהות בחוץ מבלי להסתכן בצאתם אל הרחוב, והמסדרונות הארוכים יוצרים תחושה של מרחב אינסופי ותחושת חופש. כך באורים אנו דואגים שדיירי בית האבות יקבלו את תשומת הלב שהם ראויה לה, את הטיפול המתאים ביותר עבורם ואת ההרגשה המופלאה של הבית, גם כשהמשפחה והחברים הטובים לא נמצאים סביבם בכל רגע נתון.

זמן קבלת ההחלטות
אם הוריכם מתמודדים היום עם מחלת האלצהיימר, ואם המחלה כבר פוגעת בזיכרון, בתכנון או בפתרון בעיות, ואם הם מבולבלים או מתקשים בביצוע פעולות פשוטות כמו קריאה או דיבור, אין ספק שהטיפול בהם מורכב יותר מאי פעם. זה בדיוק השלב שבו אתם בוודאי בוחנים אפשרות לשלבם במסגרת חמה שבה יקבלו את המענה הטוב ביותר לצרכים שלהם, ורצוי שבמסגרת יימצא גם צוות רפואי מיומן וגם פסיכוגריאטר מיומן וצוות סיעודי שמכיר את האופן שבו מתפתחת המחלה, לרבות הופעתם של מצבי רוח קיצוניים ואף התפרצויות זעם.
תחושת המרחב חשובה להוריכם, בריאותם ושלומם חשובים לכם יותר מכל, והשילוב בין הצרכים הללו הוא בר השגה. באורים נלווה אתכם יד ביד עד למציאת המענה המושלם לכל הצרכים הללו במרחב פתוח, מזמין ומקצועי ביותר.

לייעוץ והכוונה על ידי עובדות סוציאליות השאירו פרטים