בתי אבות ודיור מוגן בהנחה זה חברת "אורים"

חברת "אורים" היא החברה המובילה בישראל למציאת פתרונות דיור לקשישים ע"י ייעוץ חינמי למשפחות הקשיש והתאמה לבית אבות או דיור מוגן מתאים כאשר המעבר לדיור הוא ב 15% הנחה. הסיוע לקשישים ולבני משפחותיהם, ההכוונה המתאימה ומציאת הפתרון הנכון עבור כל אדם באופן פרטני הם נר לרגלי עובדי החברה, וטובת הקשיש ומשפחתו עומדת תמיד לנגד עינינו.
 
מעצמאי לנתמך
השלב בו הורינו נזקקים לעזרה בהתנהלותם היומיומית כמעט ובלתי נמנע, ובימינו הרבה מאוד אנשים מגיעים לשלב בו דעתם צלולה, אך הם זקוקים לסיוע טיפולי, סיעודי או תפקודי. השלב הזה, בו האדם הופך מעצמאי לתלוי באחרים, קשה מאוד לקשיש עצמו ולבני משפחתו ופעמים רבות מתגלעות מחלוקות על רקע מציאת הפתרון הנכון.
 
מחפשים את הפתרון הנכון
החלק הקשה בתהליך הוא הגעה להסכמה על הפתרון הנכון עבור הקשיש. יש להתחשב, כמובן, במצבו הבריאותי ובעזרה לה הקשיש זקוק, אך אל לנו לשכוח את רצונו של הקשיש. אחת מההתמחויות שלנו היא שירותי ייעוץ לקשיש. במסגרת הייעוץ לקשיש נבדקים מצבו של הקשיש – פיזית וקוגניטיבית, רצונם וצרכיהם של הקשיש ושל בני משפחתו, התקציב העומד לרשותם ועוד. לאחר מכן מציגים יועצי החברה את הפתרונות האפשריים בפני הקשיש ומשפחתו. חשוב מאוד להגיע להסכמה לגבי הפתרון, ולא לכפות דבר, לא על הקשיש ולא על בני משפחתו.
 
הצגת האפשרויות
הפתרונות האפשריים רבים ומגוונים, ומותאמים, כאמור, למצבו של הקשיש. לעיתים מומלץ לקשיש לקחת מטפל זר לביתו ולשמור על אורח חייו הקודם ככל האפשר, אך לעיתים נמצא שהפתרון הטוב ביותר הוא מעבר לדיור מוגן או בית אבות. הדיור המוגן מיועד לאלה שעדיין מצויים בתפקוד מלא, אך מעוניינים בפעילות חברתית ובסיוע במקרה הצורך. בתי האבות מתחלקים לכמה סוגים, החל מבית אבות סיעודי מלא ועד לבית אבות שדומה לדיור המוגן, למי שעדיין פעיל אך זקוק לסיוע חלקי או לטיפול סיעודי קבוע.
 
נושאי הייעוץ לקשיש
שירותי הייעוץ ניתנים חינם, קודם כל, בנושא פתרונות טיפוליים לקשישים, אך הצוות הקצועי של חברת אורים נותן גם ייעוץ בנושאים כספיים ומסייע לכל משפחה למצות את כל הזכויות העומדות לרשותה מצד הרשויות השונות. אם גם הוריכם, או אתם, הגעתם לשלב בו אתם נדרשים להחליט לגבי המשך חייכם, אנחנו הכתובת.לייעוץ והכוונה על ידי עובדות סוציאליות השאירו פרטים