דיור מוגן לקשישים עצמאיים בתל אביב


קשיש עצמאי הוא קשיש אשר מתמצא בזמן ובמקום. צלול בדעתו ומסוגל לבצע פעולות יומיות באופן עצמאי כגון רחצה, אכילה, לבישת בגדים והליכה למרחקים סבירים. 
 
אנשים מבוגרים עשויים להזדקק בשלב כלשהו בחייהם מסיבות שונות לפתרונות דיור חלופיים. הדבר עשוי להתרחש בנסיבות בהן הם אינם מעוניינים או אינם יכולים עוד להישאר בבתיהם, בין אם מסיבות בריאותיות ובין אם בעקבות הבדידות המייסרת והמעיקה.

בנסיבות הללו קיימות מגוון אפשרויות החל ממטפלים בקשישים בבית, דרך דיור מוגן תל אביב או במקום אחר ברחבי הארץ, וכלה בבתי אבות סיעודיים.
יחד עם זאת, תהליך בחירת החלופה הוא מורכב, וחייב לכלול מספר לא מבוטל של גורמים על מנת להתאים את המסגרת באופן אופטימלי אל הקשיש, צרכיו ומצבו הגופני והנפשי, על כן מחייב התהליך מעורבות מקצועית המשלבת מומחים מתחומים שונים.


דיור מוגן וסוגי בתי אבות - לחץ כאןדיור מוגן בתל אביב - איתור המסגרת האופטימלית לקשיש

היות ותהליך בחירתו של בית אבות או דיור מוגן תל אביב, ירושלים, חיפה וכדומה הינו תהליך מורכב, מוטב להפקיד אותו בידי אנשי מקצוע, כשאחד המרכזים המובילים בישראל לשם כך הוא מרכז "אורים", המעניק מידע מקיף הנוגע לכל זכויותיו של הקשיש, ומסייע לבני המשפחה הן בפנייה אל הרשויות השונות והן במציאת פתרונות מיטביים לטיפול באותו הקשיש.
 
איתור המסגרת האידאלית עבור הקשיש הנה תהליך שמעורבים בו מגוון רחב של היבטים טכניים, גיאוגרפיים, אנושיים וכלכליים, ובהיעדר יד תומכת ומכוונת עלול תהליך החיפוש להיות מייגע, מפרך ועקר מתוצאות. צוות של אנשי מקצוע מנוסים וקשובים מטעם מרכז אורים יסייע לכם בהתקשרות עם המוסדות והגופים והשונים, ילווה את הקשיש ובני משפחתו בכל התהליך, ויעקוב אחר השתלבותו של הקשיש במסגרת שנבחרה.

 
מרכז "אורים" - התאמת צרכי הקשיש אל המסגרת באופן מיטבי
 
אצלנו ב"אורים" קשובים לקשיש/ה ומתאימים בהנחה של 15% למרכז דיור מוגן תל אביב ההולם ביותר עבורו/ה. בין אם ההתלבטות הינה בין דיור מוגן תל אביב, בית אבות לתשושי נפש בירושלים או טיפול סיעודי בבית, המרכיב המרכזי מהווה הצורך בהתאמת צרכי הקשיש האינדיבידואליים באופן מיטבי אל המסגרת שבה הוא ישהה את יתרת חייו. חשוב להקפיד שהמסגרת שתימצא תאפשר לקשיש להמשיך ולתפקד בעצמאות מרבית, כאשר בו בזמן כל השירותים החיוניים עבורו יהיו זמינים ונגישים.
 
מטבע הדברים, משפחות העומדות לראשונה בחייהן מול אתגר כה טעון ומורכב, במיוחד כשהדבר נוגע אל בן המשפחה מקורב במיוחד כמו הורה, נזקקות ליד תומכת, אוזן קשבת ועין פקוחה, וכן לתחושות שהם לא לבד במערכה, ושהבחירה שלהם היא הבחירה הנכונה והמיטבית בהתאם לשקלול כל ההיבטים הרלוונטיים. בנסיבות הללו- מרכז אורים הוא הכתובת הנכונה.

לייעוץ והכוונה על ידי עובדות סוציאליות השאירו פרטים