השירותים שלנו

הכוונה והתאמה לדיור מוגן / בית אבות ובתי אבות סיעודיים.

אחת הדילמות המורכבות אליה אנו נחשפים במסגרת המקצועית היא הקושי להחליט איך לטפל באוכלוסייה הבוגרת שהופכת להיות נתמכת וסיעודית. מצד אחד בני המשפחה מרגישים מחויבות גדולה לטפל ביקיריהם מצד שני מבחן המציאות וההידרדרות הפיזית והקוגניטיבית מלמדים אותם שצריך מעבר למה שהם מסוגלים להעניק והדיסוננס גדול.

הרצון הטבעי הוא להעניק להם את הטוב ביותר, אך מהו הטוב ביותר? 
איך מטפלים בקשיש שתפקודו הפיזי והקוגניטיבי יורד?
איך מספקים לו את התנאים להם הוא זקוק? 
איך מגינים עליו? איך שומרים על ביטחונו 24/7?
לאן לוקחים אחרי אשפוז בבית חולים?
איזה צוות רפואי צריך להיות בסביבתו ובאיזו תדירות?

בתוך התהליך הרגיש הזה מתעוררות שאלות רבות לבני המשפחה, נוצר לחץ נפשי גדול לראות את האהובים במצבם כאשר הכלים לסייע מעטים, לכן הדבר הראשון שאנו עושים הוא ונטילציה (אוורור רגשות), שומעים מהן התחושות שמלוות את התהליך, מהם החששות, רצונות וכד' לאחר מכן נבקש לדעת כל דבר אודות הקשיש הקשור לרמת תפקודו הפיזי והמנטאלי, המפגש הפיזי עם בן המשפחה חשוב מאוד ואנו נגיע לפגוש אותו היכן שהוא שוכן, במקביל ניצור קשר עם אנשי המקצוע המטפלים בו ונבצע סקירת מצב מקצועית.

לאחר שתהיה תמונה ברורה אודות מצבו נוכל לספק עבורו מידע רלוונטי, לבחון את האפשרויות העומדות בפניו ולגבש פתרונות. ניסיון רב שנים בתחום והיכרות שוטפת עם המערכת הרפואית והמקצועית המלווה את התהליך מסייעים בעדנו להציע את הטוב ביותר, ידע הוא מפתח לביטחון וזאת בדיוק התחושה שחשוב לנו להעניק למשפחות ברגעים הרגישים האלו.

אילו אפשרויות עומדות בפניכם?
כיום בישראל יש מבחר גדול של בתי אבות כאשר כל אחד מציע את שירותיו הייחודיים. הבתים יכולים להיות בית אבות סעודי, בית אבות לחולי דמנציה ואלצהיימר, בית לאנשים תשושים, שצריכים עזרה קלה או דיור מוגן לקשישים עצמאיים, שרוצים ליהנות מחברה וביטחון בתנאי מלונאות גבוהים. בחירת הבית תלויה מאוד במצבו הפיזי והמנטאלי של בן המשפחה.

מה צריך לדעת?
צוות מרכז "אורים", הפועל כבר עשרות שנים בתחום מכיר את תהליך השיבוץ והקליטה על כל רבדיו. לצוות המרכז יש מידע מקיף על זכויות הקשיש ובני משפחתו, ההתממשקות השוטפת עם הרשויות והגופים השונים למעלה מ 30 שנים מאפשרת לנו גישה ישירה ועזרה בפניה לרשויות כמו משרד הבריאות, לשכת הרווחה, ביטוח לאומי, ביטוח סיעודי וקופות החולים.

שנים של מעקב ובקרה על בתי אבות בארץ מאפשרים לנו להמליץ לכם על הבתים הטובים ביותר, שנמצאים תחת רישיון ופיקוח ונותנים את המענה המקצועי ביותר. 

איך בוחרים מקום?
כאשר יש בידינו את כל המידע הדרוש על מצבו של הקשיש וברורים לנו הצרכים וההעדפות שלכם נלווה אתכם לבית האבות המתאים ביותר ושם יחד נבחן את המקום ונוודא שהוא עונה על כל הדרישות. 

הליווי שלנו יהווה לכם תיווך קל וחלק עם הגופים השונים: קשר ישיר עם הנהלת הבית, טלפון אישי של כל האחראים ומענה מהיר ומדויק לכל שאלה או קושי. הקשרים שלנו וההכרות העמוקה והיום יומית עם בתי אבות, עוזרים לנו לעזור לכם לקבל את המחיר הטוב ביותר בכל בית ובית, הנחות והסדרים ייחודיים ללקוחות "אורים".

למשפחות זכאיות - נסדיר כניסה לבית אבות במחיר טרום קוד, עד שנוכל להסדיר את הדרוש לקבלת קוד ממשרד הבריאות.

אורים +
ניתן בנוסף לקבל ייעוץ על שירותים בתשלום כמו: 
* סיעוד וטיפול בבית על ידי מטפלים או אחיות 
* ייעוץ גריאטרי רפואי 
* פיזיותרפיה 
* דיאטה ופסיכוגריאטריה
* שירותי הייעוץ 
ההכוונה והליווי ניתנים בשפות: עברית, רוסית ואנגלית


אלפי קשישים ובני משפחותיהם הם חלק ממשפחת "אורים", עבורם אנו הכתובת לכל שאלה או התלבטות עתידית. התקשרו עוד היום לשירותי הייעוץ, ההכוונה והליווי הניתנים ללא תשלום, 24 שעות ביממה, בכל רחבי הארץ: 


"אורים" - מרכז הכוונה והתאמה לדיור מוגן / בתי אבות

לייעוץ והכוונה על ידי עובדות סוציאליות השאירו פרטים