חיפוש בתי אבות במרכז

חיפוש בתי אבות במרכז, בצפון או בדרום, הוא שלב שכמעט כל משפחה עוברת, מטבע הדברים. הפתרון של העסקת עובד זר כמטפל סיעודי אמנם הפך לפופולארי בשנים האחרונות, אך הוא אינו מתאים לכולם, לא מבחינת הצרכים ולא מבחנת התקציב. יועצי מרכז "אורים", המרכז המוביל בישראל לייעוץ לקשישים ומציאת פתרונות דיור לגיל הזהב, מסבירים על תהליך המעבר לבית אבות ועל הדרך לעשות אותו נכון.
 
התמודדות לא פשוטה
המעבר מעצמאות לתלות פיזית אינו פשוט. ההתמודדות הנפשית במצבים אלה אינה קלה, לא לקשישים ולא לבני משפחתם, והתהליך כולו צריך להיעשות ברגישות ועדינות מירבית. אם הקשיש ובני משפחתו מתגוררים במרכז הארץ, הקושי שלהם גדול יותר, בגלל ריבוי ההיצע של בתי אבות במרכז. לכאורה, הבחירה צריכה להיות קלה יותר, אך בפועל אנו רואים שככל שההיצע גדול יותר, כל מצוקתם של הקשישים והקושי להחליט רבים יותר.
 
שירותי ייעוץ לקשיש
בהנחה שכבר עברתם את שלב ההתנגדות, והחלטתם שמוטב לכם, או להוריכם, לעבור לבית אבות או לדיור מוגן, מומלץ לפנות לשירותי ייעוץ וליווי מקצועיים. שירותי הייעוץ מסייעים למפות את צרכיו של הקשיש ולהגדיר את המסגרת הרצויה ביותר עבורו, ואז מציגים בפניכם את האפשרויות הרלבנטיות. היועצים אינם מבצעים עבודה טכנית בלבד, אלא מסייעים בגישור בין רצונו של הקשיש לרצונם של בני משפחתו, שלעיתים קרובות עשויים להתנגש, מסבירים לקשיש ולבני משפחתו את כל הזכויות שיש להם, גם מבחינה כלכלית, ומסייעים להם למצות את הזכויות הללו מול הרשויות השונות ועוד. 
בתי אבות מבוקשים
גם בתחום בתי האבות, כמו בכל תחום אחר, ישנם בתי אבות מבוקשים יותר מהשאר. לבתי אבות אלה בדרך כלל קשה להיכנס ויש להם רשימת המתנה ארוכה. בתי אבות במרכז מבוקשים יותר, באופן כללי, מבתי אבות בשאר הארץ, בעיקר בשל ריבוי האוכלוסייה הגרה במרכז הארץ, ולאו דווקא בשל רמתם הגבוהה. הדרך הטובה ביותר למצוא בית אבות העונה על הצרכים בצורה הטובה ביותר, היא דרך הייעוץ המקצועי, המבטיח את שיפור איכות חייו של הקשיש בצורה ניכרת, סיוע בתהליכים הבירוקרטיים השונים, וליווי התהליך כולו, מתחילתו ועד סופו, לשביעות רצונכם המלאה.

לייעוץ והכוונה על ידי עובדות סוציאליות השאירו פרטים