סיפורי הצלחה

גברת ואדון פורת 
הגיעו לגיל 85 והחליטו לחפש בית אבות מתאים עבורם. בני המשפחה שהציעו לעזור בחיפוש, נתקלו בהתנגדות. בני הזוג פורת במשך כשנתיים כיתתו את רגליהם בין בתי האבות ובכל מקום שראו היה "חסר" משהו והחליטו להתפשר. רגע לפני שחתמו חוזה עם בית אבות, הסכימו להצעת בני המשפחה ונפגשו עם נציג "אורים". בפגישה הועלו כל הנקודות החשובות לבני הזוג. לאחר הפגישה, הוצעו ע"י צוות אורים מספר מקומות שנראו מתאימים ביותר. נציג "אורים" ליווה את המשפחה לראות את המקומות. כבר בסיור הראשון נמצא המקום שענה על כל דרישותיהם. בני הזוג עברו לבית האבות ובמשך שנים נהנו מבריאות טובה וחיי חברה כפי שציפו.

מר וגברת לוי 
גברת לוי היא קשישה תשושת נפש המתגוררת עם בעלה. המטפלות של הגברת לא מחזיקות מעמד, הבעל לא פותח את הדלת בבוקר ולא משתף פעולה. לא ברור אם היא מקבלת תרופות בזמן, אוכלת ועוד. לשכת הרווחה של עיר המגורים פנתה אלינו לקבלת עזרה וסיוע במציאת פתרון מיידי. התייצבתי בבוקר לפגישה משולבת של עו"ס מהרווחה, האדון ואנוכי. ביקרנו במספר מקומות המתאימים למצבה של הגברת והיכולות הכלכליות. בסיום הסיור הבעל סרב להוציא את אשתו מהבית. לאחר מספר ימים, הבעל התאשפז בבית חולים. לא ניתן היה להשאיר את האישה לבדה ובסיוע "אורים" היא הוכנסה מיידית למסגרת על מנת שתקבל את הסיוע המתאים.

אולגה 
הכל התחיל בבוקרו של יום ראשון.
בשעה 9:00, אולגה  מתקשרת, כרגע הודיעו לה מבית החולים שיש לשחרר את אמא מהמחלקה עוד היום! מסתבר שהעו"ס הפנתה אותה אלינו לפני מספר ימים ואולגה התעכבה. האם הוגדרה כסיעודית. 
מיד התארגנתי לקבלת מסמכים מבית החולים. המסמכים היו מוכנים והעו"ס העבירה אותם אלינו מידית בפקס. עיינתי במסמכים, ניתחתי את המצב הרפואי ושוחחתי שוב עם אולגה לתיאום ציפיות, בדקתי עמה את היכולות הכלכליות, אזורים מועדפים בארץ ופרטים נוספים. הסברתי לה על התהליך שיש לבצע מול משרד הבריאות לקבלת סיוע כלכלי- "קוד".
לאחר תאום הציפיות הצוות התארגן לסייע לי, בחרנו בתי אבות שעומדים בציפיות, בדרישות וביכולות והתחלנו בבדיקת אפשרויות קבלה באותם בתי אבות. נמצאו שלושה בתי אבות סיעודיים ובהם מיטות פנויות. בשעה 10:30, אספתי את אולגה משער בית החולים ונסענו לבית האבות הראשון, המנהל קיבל אותנו לשיחה ולסיור. הבית מצא חן בעיניה, אבל.. אולגה הרגישה לא בטוחה. בשעה 11:30 יצאנו לבית האבות השני, אולגה התרשמה ולא ידעה באיזה מהם לבחור. יצאנו לבית השלישי, לפני שנכנסנו, התקשרו מבית החולים - הם לוחצים לשחרור. אולגה החליטה לבחור בבית האבות הראשון. 
טלפנתי לבית האבות הראשון, וסגרנו על ההסכם בטלפון. מנהל בית האבות שלח אמבולנס לבית החולים על מנת להעביר את אמא לבית האבות. בשעה 14:30, הדיירת החדשה נחה לאחר בדיקת הצוות הרפואי והסיעודי ואולגה משוחחת עם העובדת הסוציאלית של בית האבות. לאחר חודשיים, פגשתי את אולגה בבית האבות, מחייכת ומודה, אמא התאוששה מעט. 

(כל השמות בסיפורים בדויים)

לייעוץ והכוונה על ידי עובדות סוציאליות השאירו פרטים