בתי אבות סיעודיים- היתרונות שבגללם שווה לצאת מהבית

אנשים שזוכים להגיע לזקנה עשויים לסבול מקשיים שונים, מחלות ובעיות בריאותיות וגופניות כמו: בריחת שתן, חוסר שליטה על הסוגרים, טחורים, פצעי לחץ, בעיות ניווניות, בעיות נפשיות ועוד. רבות מבעיות אלו ואחרות מצריכות לוגיסטיקה, היערכות וציוד מתאים שבתים רבים לא ערוכים אליהם או שביצוע ההתאמה הנדרשת- לא תמיד אפשרית. בתי אבות סיעודיים ומחלקות סיעודיות הוקמו במטרה לתת מענה לקשישים ולבני משפחתם המעדיפים עבר יקיריהם את הטוב ביותר- מקום מסודר ומותאם לצרכיו של הקשיש המעניק טיפול דואג ומסור, באיכות גבוהה, עם צוות רפואי צמוד אשר דואג לכל בעיה. 

המשפחה יכולה להיות שקטה - בתי אבות סיעודיים נמצאים תחת פיקוח 
בתי אבות סיעודיים בכלל ומחלקות סיעודיות בפרט חייבים להיות תחת פיקוח של משרד הבריאות ולהחזיק ברישיון מטעמו. המשמעות של בית אבות סיעודי הנמצא תחת פיקוח היא: העסקת עובדים בעלי הכשרה מתאימה שיודעים לטפל גם בסיטואציות מורכבות במקצועיות, באדיבות ובכבוד, צוות מקצועי שעובר כל הזמן השתלמויות והכשרות כדי להתעדכן בחידושים בתחום וכדי לשפר את איכות הטיפול בקשישים, פיקוח על המזון, על התנאים הסניטריים, על איכות הציוד ועוד. בשורה התחתונה, גם אם תשמרו על עיניים פקוחות עדיין תרוויחו שקט נפשי וגם שעות שינה נינוחות. לא תצטרכו לעמוד על המשמר 24/7 בטח לא להפוך לבלשים דבר שאליו הופכים להיות בני משפחה רבים המפקידים את יקיריהם לחסדי העובדים הזרים. מעקב דרך מצלמות אבטחה, גיחות פתע ותשאול השכנים הופכים, במקרים רבים, לחלק משגרת יומם של משפחות אלה.  

כל השירותים החיוניים לקשיש תחת קורת גג אחת 
מעבר לטיפול הסיעודי, לשירותי ניקיון ולשירותי אחזקה ברמה גבוהה ביותר, מקבל כל קשיש, בהתאם למצבו, גם שירותים נלווים לו הוא זקוק על מנת לשמר את פעילותו הגופנית והקוגניטיבית ולהאט את התדרדרותן. בין שלל הפעילויות שמציעים בתי אבות אלו ניתן למנות פעילויות מוטוריות, פעילויות תרבותיות הכוללות מוסיקה, הרצאות והקראת סיפורים ועיתונים. טיפול תומך כמו פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק גם הם, לרוב, נמצאים בסל השירותים התומך. הפעילויות מתקיימות תחת פיקוח צמוד ובהתאמה ליכולות הקשישים. 

לא טוב היות האדם לבדו. בבתי אבות סיעודיים הקשיש לא לבד
הבדידות הינה אחד מאויביה הקשים של הזקנה. בני המשפחה עסוקים בשגרת יומם- בעבודה, בגידול ילדיהם שלהם ולעיתים אפילו בטיפול בנכדים נשארים עם זמן מוגבל   להקדיש ליקיריהם. החברים של ההורים הולכים ומתמעטים וגם אלו שעדיין חיים לרוב אינם ניידים. המצב מחמיר עוד יותר כשאחד מבני הזוג נפטר. החיים בין 4 קירות מובילים לא פעם לדיכאון. אחד היתרונות הבולטים של דיור בבית אבות סיעודי הם החיים יחד עם אנשים אחרים. בית אבות סיעודי מהווה בית לקשישים רבים לרבות פעילויות חברתיות אשר מאפשרות להם להכיר אנשים חדשים ולקשור קשרים. ככל שהחיים נהיים עשירים ומלאים יותר פוחתת תחושת הבדידות. 

מחלקות שונות לצרכים סיעודיים שונים 
בתי אבות רבים לרבות בתי אבות סיעודיים מתפעלים מחלקות סיעודיות ברמות שונות. כל מחלקה מתאימה לרמת עצמאות שונה ולמצבים פיזיים ונפשיים שונים של הקשישים. בין המחלקות:
מחלקה לעצמאיים- שלא זקוקים לסיוע שוטף, מחלקה תומכת- לעצמאיים שזקוקים לעזרה ותמיכה שוטפת, מחלקה סיעודית- למרותקים לכיסאות גלגלים או למיטה ומחלקה סיעודית נוספת- לקשישים הזקוקים לזונדה. 
ולעיתים גם מחלקה לתשושי נפש- לקשישים הסובלים ממחלות דמנטיות, נפשיות ואחרות שמצריכות סיוע נפשי ופסיכיאטרי. 

החלוקה המסודרת מאפשרת לכל קשיש לקבל את הטיפול הטוב ביותר למצבו ולקבל מענה מלא לצרכיו. המעבר ממחלקה למחלקה, במקרה הצורך, הוא פחות טראומטי. אחרי הכול- הבית נשאר אותו בית.

לייעוץ והכוונה על ידי עובדות סוציאליות השאירו פרטים